TÜRKİYE
4 Aralık 2017

6. İZMİR TİYATRO FESTİVALİ

6. İZMİR TİYATRO FESTİVALİ

TAKSAV İzmir Temsilciliğinin düzenlediği 6. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 8-18 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmirli tiyatroseverleri bekliyor. Festivalin bu yılki teması “Cesaret”. On gün sürecek festivalde 30’un üzerinde tiyatro grubu sahne alacak. 13 farklı mekân festivale ev sahipliği yapacak. Festival programında Celil Toksöz, Orhan Alkaya, Vecdi Sayar ve Serenay Oğuz’un katılacağı atölye çalışmaları ve söyleşiler de olacak.

Festivalin her yıl verdiği üç ödülün sahipleri de belirlendi. Festivalin “onur ödülü” Ayşe Emel Mesci’ye, “emek ödülü” Yılmaz Öğüt’e, festivalin bu yılki teması olan “cesaret ödülü” ise Doç. Süreyya Karacabey’e takdim edilecek.

Ayrıntılı program için tıklayınız

TEMA: CESARET

“Cesaret, insanın doğru olarak gördüğü bir şeyi yapabilme kararlılığıdır.

Ve bu yüzden, bazen bir kişinin sözü, itirazı diğer herkesi kucaklayan özgürlüğün ilk adımı oluverir.

Ve her zaman bu ilk adımı atanlar, hayal kurmaktan asla vazgeçmeyenler olarak anılır.

Bugün yeniden korumak zorunda kaldığımız bütün güzellikleri cesaretle hayallerinin arkasında duran bu insanlara borçluyuz.

Bugün yeniden ve bir kez daha, olanca yalnızlığına ve üzerine çökmüş karanlığın acımasızlığına karşı koyan Afife Jale’nin yaratıcı cesaretine ihtiyacımız var…

TAKSAV İzmir Temsilciliği Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nin 6.’sı için, “cesaret” teması ile bir kez daha ve yeniden 8-18 Aralık’ta, 10 Gün boyunca 30’u aşkın oyun ile İzmir sahnelerinde olacak.

Söyleyecek sözü ve geleceğe dair savunacak hayalleri olan bizler, tiyatronun iyileştirici gücü ile beslediğimiz cesaretimizi hep birlikte ortaklaştırmayı düşleyerek 6. kez yola çıkıyoruz.

İnsanlık güzel olan her şeyi, iktidar olanın zulmüne asla biat etmeyenlerin cesareti sayesinde kura gelmiştir…

Karanlığa inat bir aradayız; bilinç ile kararlı ve yaratıcı cesaret ile.

Son sözü Goethe’ye bırakarak iyi seyirler diliyoruz:

“Cesaret; deha, güç ve büyüyü de içinde saklar… Şimdi, başlayın…”

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2021 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim