YÜCEL ÖZEKE

YÜCEL ÖZEKEYücel ÖZEKE (Bariton)
1996’da İstanbul Devlet Konservatuari Opera-Şan bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 1991 yılında British Council açmış olduğu bursu kazanarak Shell expro music school ‘da eğitim aldı. Mary Woodland , Jon Michenson, Müveddet Günbay,Lütfüyar İmanov,Licinio Montefusco’dan şan eğitimi aldı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Program Koordinatörü,Turne Organizatörü,Genel Koordinatörlük,Konser Düzenlemeleri. Il Koordinatörlüğü görevi ile birlikte 2013 Çin organizasyonu koro sanatçısı ve koordinasyonu , kardeş il Bursa Merinos kültür merkezi , Sen dul, Seyahatname, otello gösterileri koordinasyonu, Müziğe Dokunmak oyunu ile Sakarya , Düzce , Tekirdağ , Çanakkale turne leri oyuncu ve Koordinatörü , Başakşehir konser salonu Kuğu Gölü bale eserlerinin, 2012 Uluslararası Bale yarışması ulaşım Koordinatörü 2013 istanbul opera Festivali koordinasyonu gibi görevlerini gerçekleştirdi.

Müziğe Dokunmak adlı çocuk oyununu yazdı, başrolünde yer aldı ve sahneye koydu. Mançalı Şövalye, Sevil Berberi, Hoffmann’ın Masalları, Şen Dul, Fantastik gibi eselerde solist olarak görev aldı ve reji asistanlığı yaptı. Tatlı Charity, Beni Seviyor, Kiss Me Kate, Bir Tenor Aranıyor, Telefon gibi eselerde solist sanatçı olarak yer aldı. Bir çok çocuk oyunu, konser ve opera eserinde görev aldı. Turkiye egitim gönüllüleri vakfi ile çalişmalar yaparak Gaziantep’te meslek (opera ve bale) tanitim ve seminerleri verdi. Kartal ceza ve infaz kurumu gönüllü olarak dersler vermektedir. 2013 yilinda 23 nisan, 19 mayis gosterilerini programlamis halen çeşitli etkinlikler icin çalişmalarina devam etmektedir. Istanbul çeşitli okullarinda opera ve balesi sanati anlatan egitim programlari yapmaktadır.

Yücel Özeke, 2015-2016 sezonundan itibaren İstanbul Devlet Opera ve Balesi İl Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2023 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim