İSTANBUL
8 Ağustos 2017

YAVUZ’LA UÇMAK İSTER MİSİN?

Yavuz’la uçmak ister misin?

Türk rock müziğinin altın çocuğu Yavuz Çetin’in anılacağı 4. Yavuz Çetin Müzik Festivali, 13 Ağustos 2017’de UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşiyor.

Olağanüstü yeteneğiyle kısa müzik serüveninde milyonları etkisi altına alan, Türk rock müziğinin gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözü olarak anılan, Hendrix’in ruhunu taşıdığı iddia edilen Yavuz Çetin, ölümünün 16. yılında sevenleri ve arkadaşları tarafından müzikle anılıyor.

Yavuz Çetin’in Blues müziğe olan hayranlığı, kariyerinin önemli adımlarından birini atacağı, 1990 yılında Batu Mutlugil, Sunay Özgün ve Kerim Çaplı ile beraber Blue Blues Band grubunu kurmasına vesile oldu. Çoğunlukla 1970’li yılların rock ve blues şarkılarını “cover”layan grupta Yavuz Çetin hem gitar çaldı hem de vokal yaptı.

Fuat Güner ile tanışmasının ardından stüdyo müzisyenliği hayatı başlayan Çetin’in gitarıyla eşlik ettiği sanatçılar arasında İzel, Kıraç, Soner Arıca, Turgut Berkes ve Göksel gibi isimler var. Göksel’in “Sabır” adlı parçasında Talkbox kullanmasıyla Türkiye’de ilk Talkbox kullanan gitarist unvanına sahip oldu. İlk albümü “İlk”i 1997’de Ercan Saatçi ile yaptığı çalışmalar sonrasında çıkaran Yavuz Çetin’in bu albümdeki “Dünya” şarkısı Sinan Çetin’in Propaganda adlı filminde kullanıldı.

İkinci albümü “Satılık” için 1999’da stüdyoya giren Çetin, albümün sevenleriyle buluşmasına şahit olamadan 15 Ağustos 2001’de hayata veda etti.

4. Yavuz Çetin Müzik Festivali’nde kimler var?

Büyük Ev Ablukada
Flört
Moğollar
Bulutsuzluk Özlemi
Kurtalan Ekpres
Murat İlkan & Metin Türkcan (Akustik)
Pentagram
Sahte Rakı
Can Gox
Palmiyeler
Eskiz
Yavuzcan Çetin
Mosquito

Biletler biletix‘te…

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim