HABERLER
16 Eylül 2015

BEYOĞLU SAHAF FESTİVALİ 2015

Beyoğlu Sahaf Festivali 2015

Beyoğlu Belediyesi tarafından bu sene 9’uncusu düzenlenen “Beyoğlu Sahaf Festivali” 17 Eylül 2015 tarihinde Tepebaşı’nda başlayacak. Bu senede festivalin açılışında düzenlenecek mezattan elde edilecek gelir yine yeni eğitim-öğretim yılı için maddi durumu yetersiz çocuklara bağışlanacak.

17 Eylül-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde onlarca sahaf, on binlerce Kitap 24 gün boyunca 10.00-23.00 saatleri arasında Tepebaşı’nda okuyucularla buluşacak.

Yerli Yabancı Sahaflarla Kitap Şöleni Başlıyor

Kitapseverlerin dört gözle beklediği festivalde bu yıl yabancı sahaflar da yer alacak. İstanbul ve Türkiye’nin değişik illerinden 70’e yakın sahafın katılacağı festivalde asırlık kitaplar, tarihe tanıklık eden dergiler, eskiye ait yazılar, eski fotoğraflar, film, tiyatro afişleri, nadide levhalar, mektuplar, kartpostallar ve özel koleksiyonlar, stantlardaki yerini alacak.

Mezattan Elde Edilen Gelir Yoksul Öğrencilere Gidecek

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın açılışını gerçekleştireceği festivalde mezat da yapılacak. Festivalin açılışında gerçekleştirilecek olan mezattan elde edilecek gelir yine, yeni eğitim-öğretim döneminde maddi durumu yetersiz çocuklara bağışlanacak. Mezatta satışa sunulacak eserler arasında Halil Murad, Tarihü’l-Muradî (Tarih-i Ciberti Tercümesi), Tıbb-ı Nebevi, Hüseyin Remzi Miralay, Kara kalem Sultan III. Selim portresi gibi çok değerli eserler yer alacak.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim