MIKNATIS ÇOCUK

MIKNATIS ÇOCUK

TİYATRO, ÇOCUK

Bizler inandıklarımızın gerçek olduğunu sanırız, oysa ki bu her zaman böyle midir?

Etkinliği Paylaş:

20

Ocak2019

Fiyat

30 TL

BİLET AL

Uygur Çocuk Tiyatrosu
MIKNATIS ÇOCUK

Yazan: Gülen İpek Abalı
Yöneten: Suha Uygur
Dekor ve kostüm: Kemal Sağbaş, Barış Sağbaş
Müzik: Emre Bayar, Alpaslan Kaya
Koreograf: Serkan Bozkurt
Tasarım: Hande Dilek Akçam
Ses ve ışık: Sinem Akar
Oyuncular: Erhan Temiz, Giray Ayla, Murat Akçay Özge Ceylan Koruklu

Tek perde / 50′ / 3+

Televizyonda izlediği hayali süper kahramanlarından etkilenen ve onlardan biri olduğunu sanan kahramanımız kendinin mıknatıslı olduğunu düşünür. Böyle bir oyun uydurduğu için yürümekte bile zorlanır çünkü kendini mıknatıslı sandığı için her tarafa yapışır. Bu durumdan rahatsız olmasına rağmen televizyondan etkilendiğini kabul etmeyen Mıknatıs Çocuk yaşıtlarıyla iletişim kuramaz, bu nedenle de yalnızdır ve hiç arkadaşı yoktur. Bu durumun farkına varan iki arkadaş dedektifçilik oynayarak onu gizlice izler ve Mıknatıs Çocuk’u aslında mıknatıslı olmadığına ikna ederek sorunu çözerler. Böylelikle Mıknatıs Çocuk televizyonda izlediklerinin gerçek olmadığını anlar ve hayatta kien güzel şeyin gerçek arkadaşlık olduğunu öğrenir.

Bizler inandıklarımızın gerçek olduğunu sanırız, oysa ki bu her zaman böyle midir? Belki de içinde oyun oynayan çocuğu keşfeden herkes, en özelinde kendini mıknatıs zannedebilir. Çocukken hayal dünyamızın içindeki gezintilerimizde belki de pek çoğumuz, sevdiği hayal kahramanın güçlerine sahip olduğunu hissetmiştir.

Kim bilir aslında bizler kendimizi ne zannediyoruz, neredeyiz? Hepimiz kendimizi bir şeyler zannederiz çoğu zaman. Belki de hayatın anahtarı hissettiklerimizi çözmekte gizlidir. İçinde oyun oynamayı seven çocuğu yitirmemiş her insan, yaşamın içindeki gizli oyunları belki de kendini mıknatıs zanneden bu çocukla keşfedecektir.

Fiyat

30 TL

BİLET AL
AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ (212) 351 93 82 / ZEYTİNOĞLU CAD. NO: 16, AKATLAR MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim