KİBARLIK BUDALASI

KİBARLIK BUDALASI

TİYATRO

Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir markizi baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek.

Etkinliği Paylaş:

27

Şubat2020

Fiyat

90-70 TL

BİLET AL

KİBARLIK BUDALASI
Epizot Görsel Sanatlar

Yazan: Molière
Yöneten: Hakan Altıner
Koreografi: Mikel N. Vidhi
Kostüm tasarımı: Türkan Kafadar
Dekor tasarımı: Gizem Gürsel, Sedef Kermen
Işık tasarımı: Cengiz Özdemir
Oyuncular: Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Mehmet Sadi Özen, Reyhan Aydınsel, Burcu Akyürek

17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir markizi baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Molière, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

Fiyat

90-70 TL

BİLET AL
AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ (212) 351 93 82 / ZEYTİNOĞLU CAD. NO: 16, AKATLAR MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim