BARIŞ MANÇO ŞARKILARI

BARIŞ MANÇO ŞARKILARI

KONSER

İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu ilk kez Beşiktaş'a konuk oluyor.

Etkinliği Paylaş:

26

Kasım2019

BARIŞ MANÇO ŞARKILARI
İSTANBUL DEVLET MODERN FOLK MÜZİK TOPLULUĞU

Sanat yönetmeni: Enver Merallı
Solistler: Enver Merallı ,Cihan Okan, Sevingül Bahadır, Julide Karan

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu 1993 yılında kurulmuştur. Türk ve Batı müziği enstrümanlarından oluşan karma bir orkestra yapısı vardır. Çeşitli türlerde eserler seslendiren solistler ile toplam 30 üyesi vardır. Repertuarındaki eserler, Geleneksel ve çağdaş müzik kavramlarını bir potada eriten topluluk sanatçıları tarafından aranje edilmektedir.

Repertuarında, Türk Halk Müziği, Klasik Türk Müziği, Klasik Batı Müziği ve Dünya Müziklerinden eserler yer almaktadır. Toplulukta düzenlemeci ve yorumcu olarak her biri kendi konusunda üstün deneyime sahip sanatçılar görev yapmaktadır.

Kurulduğu günden bu güne kadar yurtdışında Almanya, Fransa, İngiltere, Tunus, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’da konserler veren topluluk, yurt içinde ise başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde konserler vermiştir.

SÜLEYMAN SEBA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ (212) 215 60 37 / DİKİLİTAŞ MAH. HAKKI YETEN CAD. NO:10 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim