ALİS YILDIZLARIN ALTINDA

ALİS YILDIZLARIN ALTINDA

DANS

“Lewis Carroll’un Alis Kitaplarından yola çıkarak...”

Etkinliği Paylaş:

9

Ocak2019

Fiyat

35-25 TL

ALİS YILDIZLARIN ALTINDA
İDOB MDTistanbul

Hareket tiyatrosu / İki perde

Koreografi ve Libretto: Michael Popper
Müzik: Beethoven, Couperin, Delibes, Dykes, Glover-Kind, Offenbach, Saint-Saens, Schumann, Strauss, Widor ve Türk anonim
Kostüm: Ayşegül Alev
Dekor ve aksesuar tasarım: Ferhat Karakaya, Michael Popper
Işık: Taner Aydın

Dünya literatüründe özel bir yeri olan, Lewis Carroll’un Alis kitapları (Alis Harikalar Diyarında ve Alis Aynanın Arasından) yazıldıklarından bu yana bir asırdan fazla geçmesine rağmen, hâlâ popülerliklerini yitirmemişlerdir. Özellikle Alis Harikalar Diyarında, dünyada en çok okunan çocuk kitabı olma özelliğini taşımaktadır. Hem çocuklar hem yetişkinler tarafından okunan kitaplarda; çocuklar, kitaptaki büyülü tasvirler ve Alis’in karşılaştığı garip yaratıklardan zevk duyarken, erişkinler, nükteli sosyal hicivler, çocukların ve erişkinlerin dünyaları hakkında da yorumlar bulurlar. Bir çocuk romanı olmasının ötesinde arka planı mantık ve matematik kavramlarıyla örülmüş Alis kitapları, çeşitli sanat dallarındaki birçok sanatçıya esin kaynağı olmuştur.

İngiliz koreograf Michael Popper, Lewis Carroll’un Alis kitapları üzerine kurduğu bir dans tiyatrosu olan “Alis Yıldızların Altında”yı MDTistanbul için tasarlayarak sahneye koyuyor.

7’den 70’e hitap edecek olan eserde; Alis, Beyaz Tavşan, Düşes, Çılgın Şapkacı, Kraliçe, Tweedledum-Tweedledee İkizleri gibi renkli karakterler, koreografın çağdaş yaratıcılığı ile hayat buluyor.

 

 

Fiyat

35-25 TL

SÜLEYMAN SEBA KÜLTÜR MERKEZİ (212) 215 60 37 / DİKİLİTAŞ MAH. HAKKI YETEN CAD. NO:10 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim