NUR NİYAZ BİLDİK

NUR NİYAZ BİLDİKNur Niyaz BİLDİK (Dans Eğitmeni)

80’lerde çocuk olmuştur. Saint Benoit Fransız Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nü bitirmiş, Özel M.E.B Yıldız Alpar Bale Okulu’ndan mezun olmuştur. Profesyonel ritmik cimnastikçilik yapmış ve Cem Ertekin’in genel sanat yönetmenliğindeki Çağdaş Bale Topluluğu’nda baş dansçı olarak sekiz sene dans etmiştir.

Maltepe Üniversitesi Marmara Koleji Spor Kulübü’nde senkronize yüzme (su balesi) antrenörlüğü yapmış ve öğrencilerinin bir kısmı Milli Takım Sporcusu olmaya hak kazanmıştır.

Yoga Alliance onaylı vinyasa, hamile ve çocuk yogası eğitmenliği sertifikaları almıştır.

2013 yılında Dance with Babies eğitmenlik sertifikasını alıp Türkiye’de ilk kez bebeklerle dans derslerini vermeye başlayan eğitmen olmuştur. Ardından Dance with Toddlers sertifikasını almış, dansı, müziği ve hareket etmeyi paylaşan aileler yaratma hedefini benimsemiştir. İstanbul Anadolu Yakası franchise’si olarak yeni eğitmenlerin yetişmesine ön ayak olmaktadır.

Şaylan Yılmaz ile birlikte 2014 yılı Ekim ayında kadınlara ve çocuklarına bedensel, ruhsal ve enformasyonel bilgilerin aktarıldığı İnanna Kadın Farkındalık Merkezi’ni kurmuştur.

Masallarla Dans derslerini yaratmış ve çocukların aileleri birlikte masalları bedensel olarak da yaşamalarına fırsat sunmuştur.

16 senedir aralarında profesyonel ve milli sporcuların da olduğu çocuklarla, bebeklerle ve her yaştan yetişkinle jimnastik, bale, yoga ve dans alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

“İnsanın hayatında gerçekleştirmek istediği her atılım için öncelikli olarak bedensel enerjisini aktif hale getirmesi gerektiğine ve bunun için de hareket etmesi gerekliliğine inanıyorum. Yöntem ne olursa olsun özellikle de çocuklar için disiplinli ve düzenli bir şekilde çalışmanın yolu kendini adamaktan geçer ve bunun da kaynağı sevgidir!”

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2023 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim