KİTAP
16 Nisan 2021

“KADININ İÇ DÜNYASI”

“Kadının İç Dünyası”

Şükran Tercanlı’nın bir kadının kendi olma serüvenini anlattığı ikinci romanı “Kadının İç Dünyası” yayınlandı. Yazar yeni romanında bir genç kızın geleceğe dair umutlarını, hayallerini, olaylara bakış açısını, hayata tutunma çabasını, kendine olan inancı ve sabrıyla başarılara attığı imzasını içten ve akıcı bir şekilde, şiirsellik katarak anlatıyor.

Roman hakkında…
Romanda bir kadının kendi olma serüveni, yaşadığı hayat tecrübelerinden yola çıkarak hissettiği tüm duyguları, düşünceleri, umutları, sevgiyi ifade edişi şiirsellik katarak akıcı bir dille anlatılıyor. Hayatın ve insanların onu sürüklediği yollarda gönül pusulası nereyi gösterirse o yönde ilerleyip kendi dünyasını yaratıyor. Hayat ne kadar zor olursa olsun, pozitif bir bakış açısıyla doğru bildiği yolda emin adımlarla ilerliyor. Talihsizlikler sonucunda sürüklenen bir kadının güven arayışı, hayata tutunma ve kendi kendine yetebileceğini ispat etme çabası ile kendini aradığı seyahatleri, zorluklar karşısında kendine olan inancı ile başarılara atılan imza… Hayat da hayaller gibi yarı gerçek, yarı yalan. Buz kütlesinin görünmeyen kısmı gibi… Bazı insanlar gülerken ağlamayı öğreniyor.

Yazar hakkında…
Şükran Tercanlı 45 yıldır Beşiktaş sakini, Türkali Mahallesi’nde ikamet ediyor. Edebiyat sevgisi okul yıllarında yazdığı şiirlerle başladı. 70 yıllık Beşiktaş sakini, Kore Gazisi babasının anlattığı Kore Savaşı anılarını yazıya geçirerek edebiyat sevgisini ilerletti. Tercanlı ilk romanı “Kader ve Seçimler” ile 2016 yılında Güney Kore Türkiye arasında “kültür destekçisi” seçildi. İki ülkenin ilişkilerinin geliştirilmesi, Güney Kore’nin Türkiye’de daha iyi tanıtılması için danışmanlık yaptı.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2023 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim