KİTAP
8 Mayıs 2020

AYIN KİTAP ÖNERİLERİ

Ayın kitap önerileri

İLBER ORTAYLI SEYAHATNAMESİ

İki Cümleyle…

Yeni bir şehri gezerken yalnızca bulunduğunuz coğrafyayı değil, zamanı da değiştirmiş olursunuz; coğrafyaların, şehirlerin tarihi ve kültürüne de karışırsınız. İşte çağımızın bilgesi İlber Ortaylı; rehber kitapları ile beraber ülkeleri gezerken müthiş bir anlatı eşliğinde sizlere bir kültür hazinesi sunuyor.

Kimler Okumalı?

Yeni yerler keşfetmeyi, gezmeyi seven herkes okumalı.

Okuduktan Sonra…

Yapacağınız yolculuklarda, bir şehrin nasıl gezilmesi, yaşanması gerektiğine dair bir bilgiye sahip olacak; belirlediğiniz tüm rotalarda şehre karışarak, yaşamdan daha büyük keyif alacaksınız.

ÜÇ KÖŞELİ DÜNYA- NATSUME SOSEKİ

İki Cümleyle…

Doğu ve batı felsefelerini merkezine alan, sanatın ne olduğunu sorgulayan Natsume Soseki, modern zamanların en büyük Japon romancılarından birisi. Kendi benliğini arayan bir sanatçının ekseninde; şiire, resme ve umuda dair bir yolculuk anlatısı sunuyor.

Kimler Okumalı?

Sanat ve roman meraklıları, Japon edebiyatına ilgi duyanlar

Okuduktan Sonra…

Natsume Soseki’nin hikâye kurma başarısına ve diline hayran olacak, diğer romanlarını da okumak isteyeceksiniz.

ZORBA- NİKOS KAZANCAKİS

İki Cümleyle…

Son zamanlarda hayatımıza dair ertelediğimiz güzelliklerin pişmanlığını yaşamaktayız; işte Zorba da kendi yaşamının güzelliklerini erteleyen, duygularını bastıran bireyin dönüşümünü yansıtan enfes bir roman. Özgürlüğün, özgür insanların simgesi olmayı başarmış bir kült.

Kimler Okumalı?

Herkes bu kitabı muhakkak okumalı.

Okuduktan Sonra…

Özgürlüğünüzün, yaşamanızın, isteklerinizin değerini bir kez daha anlayacak, hayatı ertelemeyeceksiniz.

TOPRAK- ROBERT SEETHALER

İki Cümleyle…

Paulstadt adındaki küçücük bir kasabada, verimsiz toprağın mezarlığa dönüştürüldüğü yerde sıra sıra yatan yirmi dokuz ölü, yaşadıkları zamandan unutulmadıkları hikâyeleri anlatarak hayatı sorgulamamıza neden oluyor. Küçücük kasabada bitmek bilmeyen iktidar savaşları, aile ilişkileri, kimlik bunalımlarına dair anlatılan bu hikâyeler oldukça etkileyici.

Kimler Okumalı?

Roman okumayı sevenler.

Okuduktan Sonra…

Onların yerinde ben olsaydım acaba ne anlatırdım diyerek yaşamınızı gözden geçirecek; iyi bir hikâyeniz olsun diye daha güzel yaşamaya söz vereceksiniz!

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2023 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim