İSTANBUL
8 Haziran 2021

9. SANATA YOLCULUK

9. Sanata Yolculuk

Institut français Türkiye, geleneksel basılı yayınlar için çizilen çizgi romanlarla tamamen dijital, yeni formatlarda yaratılan çizgi romanların karışımından oluşan melez bir çizgi roman sergisi sunuyor. “9. Sanata Yolculuk” sergisi 10 Haziran’dan 26 Eylül 2021’e kadar, Pazartesi-Cuma, 10:00 – 18:00 saatleri arasında Institut français İstanbul’da ziyaret edilebilir.

İstanbul seçkisi çizer Ersin Karabulut’un Fransızca ve Türkçe yayımladığı çalışmaları arasında derlenen çizgi roman sayfalarıyla zenginleştirildi. İki dilde, iki güzergâha ayrılan sergi, 1981 İstanbul doğumlu bu müthiş çizgi romancının resmedilmiş dünyalarını ziyaret etmenizi sağlayacak.

Çizgi romanın diğer yeni yüzleri olarak, dijital format biçiminde “Le grand méchant renard” ve “Phallaina” isimli eserleri sergileniyor. Bu dijital çalışmalar, Institut français “Machine à bulles” sergisi bünyesinde yapılan dijital çizgi roman panelindeki örneklerden ikisidir.

Ersin Karabulut hakkında

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarından başlayarak Pişmiş Kelle, Gırgır, Lombak, Penguen ve kurucusu olduğu Uykusuz da dahil olmak üzere bir çok yayında karikatürler ve çizgi öyküler yazıp çizdi. Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Reklam ajanslarına storyboard ve illüstrasyonlar hazırladı. Uykusuz Dergisi’ndeki editörlük ve çizerlik görevinin yanı sıra 2016’dan beri Fransız yayınevleri Fluide Glacial ve Dargaud için çalışıp, Türkçe ve Fransızca çizgi roman albümleri üretiyor. Yurtiçi ve yurtdışında çizgi roman ve öykü anlatımı üzerine atölyeler düzenliyor.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2023 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim