DÜNYA
27 Eylül 2018

“SON ÇIKIŞ”

“SON ÇIKIŞ”

Bugüne kadar çektiği “Canavarlar Sofrası” (2011) ve “Kusursuzlar” (2013) filmleriyle birçok ödüle layık görülen yönetmen Ramin Matin’in yeni filmi “Son Çıkış”, Asya’nın en önemli film festivallerinden 31. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde “En İyi Film Ödülü” için yarışıyor.

25 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek 31. Tokyo Uluslararası Film Festivali kapsamında 27 Ekim 2018 Cumartesi günü dünya prömiyerini de gerçekleştirecek olan “Son Çıkış”; Tahsin’in, kaos ve ikiyüzlülüğün hakim olduğu betonarme yığını İstanbul’dan kaçma çabasını anlatıyor.

Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in başrollerini paylaştığı filmde Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim ve İpek Türktan Kaynak da rol alıyor. Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın yapımcı, Yonca Ertürk’ün ise yürütücü yapımcı olduğu, Kurmaca Film yapımı “Son Çıkış”ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini ise Hülya Karakuş üstleniyor. Senaryosunu N. Can Kantarcı’nın kaleme aldığı filmin kurgusunu ise Evren Luş yaptı.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2023 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim