BEŞİKTAŞ
1 Ekim 2019

İCAF ARTIK BEŞİKTAŞ’TA…

İCAF artık Beşiktaş’ta…

İstanbul Comics & Art Festival; çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir açık hava festivali. Üç yıldır Kadıköy yakasında düzenlenen festival bu yıl 12-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Beşiktaş’a taşınıyor.

İCAF, Urban Art projesiyle, Berlin – İstanbul kardeş şehri 30. yılı kutlamaları kapsamında; Berlinli küratör Denis Leo Hegic’i İstanbul’a davet ediyor. Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı projede; on sokak sanatçısı Beşiktaş’ın duvarlarına mural çalışmaları gerçekleştiriyor.

İCAF dördüncü yılında, “Hayvan Gibi” ana başlığı altında; çizgi roman karakterlerinin hayvan güçlerini, karikatürde hayvan diyaloglarını, sokak hayvanları ile kamusal alan ilişkisini ve sanatta hayvan temsillerini konuşuyor.

Neler Var?

Çizgi Roman / Yayınevleri / Karikatür / Fanzin
Çizgi roman kültürünü Türkiye’ye taşıyan dükkânlar, yayın evleri ve koleksiyonerlerin özel seçkileri ile fanzin dünyasına dair eski ve yeni üretimleri keşfedin.

Animasyon
Yerli ve yabancı animasyonlardan gösterileceği animasyon kuşağı ‘’Hayvan’’ teması üzerinden bir seçki ile izleyicilerle buluşuyor.

Atölye ve Söyleşiler
Çizgi ve çizgiye dair tüm disiplinlerin önemli çizerler eşliğinde deneyimlenebileceği atölyeler, usta ve genç çizerlerin üretim pratikleri üzerinden kafa açıcı söyleşiler.

Müzik
Alt kültür temsilcisi punk ve rap müzik grupları festival sahnesinde!

Tarih: 12-13 Ekim 2019
Yer: Feriye – Ortaköy Yetimhanesi – Kethüda Hamamı

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2023 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim