KİTAP
11 Mart 2020

AYIN KİTAP ÖNERİLERİ

Ayın Kitap Önerileri

KÖRLÜK – JOSE SARAMAGO

İki Cümleyle…
İnsanların en temel yetilerinden birini kaybetmesiyle başlayan kaos ortamı, yaşamı durduracak ve sadece hayatta kalma dürtülerini harekete geçirecektir. Kaosun hüküm sürdüğü bu yerde; görme yetisine sahip yedi kişi, bir toplumun nasıl çöktüğünü, değer yargılarını yitirdiğini gözlemlerken aynı zamanda müthiş bir mücadele vereceklerdir.

Kimler Okumalı?
Herkes bu kitabı muhakkak okumalı.

Okuduktan Sonra…
Bireyi, toplumu ve tüm değer yargılarınızı yeniden düşünecek, hayatın getirebileceği felaketlerde insanın nerede konumlanacağını bir kez daha düşüneceksiniz.

AY VADİSİ – JACK LONDON

İki Cümleyle…
Ekonomik zorluklara, buhranlara, emek sömürüsüne karşı Jack London tarafından kaleme alınmış bir zafer şarkısı. Çağa ve çevreye uyumlu bir tarım merkezi kurarak toplumsal ve ekonomik sıkıntılara bir çözüm bulmak isteyen Saxon’un yaşamı, bir kaçış hikâyesi olduğu kadar bir ütopyanın da tezahürü.

Kimler Okumalı?
Dünya edebiyatının en eşsiz eserlerini okumak isteyenler.

Okuduktan Sonra…
Topluma, hayatınıza, içinizde sizi daima kontrol etmek isteyen o efendiye bir başka açıdan bakacak, kendinizi sorgulayacaksınız.

DEVLET – PLATON

İki Cümleyle…
Haklı olmak mı yoksa güçlü olmak mı sorusunun peşinde giden herkesin ideal toplum ve devlet yapısına dair cevaplar arayacağı bir başucu kitabı. İdeal devleti oluşturacak mekanizmaların ve toplumun nasıl olması gerektiğine dair görüşlerini dile getiren Platon, insanlığın ütopyalarını kuruyor.

Kimler Okumalı?
Herkes bu kitabı muhakkak okumalı.

Okuduktan Sonra…
İdeal devletin ve toplumun nasıl olması gerektiğini bir kez daha düşünecek, kendi yaşadığınız toplumla olması gereken yapıyı karşılaştıracaksınız.

SAYISAL ZEKA MATEMATİK VE FENDE BAŞARILI OLMANIN SIRLARI (CEBİRDEN KALMIŞ OLSANIZ BİLE) – BARBARA OAKLEY

İki Cümleyle…
Matematik ve fen bilimlerinde başarıya ulaşma noktasındaki gizemi ortadan kaldırmayı hedefleyen bu kitap, bilimsel verilerden yola çıkarak kalıcı öğrenmenin nasıl olması gerektiğini anlatıyor. Matematiğin, fenin, bilimin, problem çözmenin önemini kavramanızı sağlayacak, sayısal zekânızı geliştirecek, beyninizin çalışma şeklinden yararlanmanıza yardımcı olacak bir kitap.

Kimler Okumalı?
Sayısal zekasını geliştirmek, matematikle arasını düzeltmek isteyenler.

Okuduktan Sonra…
Problem çözmenin nasıl gelişebileceğini öğrendikten sonra, hayatınızdaki her olaya daha farklı yaklaşacaksınız. Matematikle aranız bu sefer düzelecek!

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2022 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim