BEŞİKTAŞ
29 Eylül 2015

USTALARA SAYGI ETKİNLİKLERİ, PROF. DR. AYSEL EKŞİ’Yİ ANMA GECESİ İLE BAŞLIYOR

Ustalara Saygı etkinlikleri, Prof. Dr. Aysel Ekşi’yi anma gecesi ile başlıyor

“Ufkun Ötesini Gören Kadın”a Saygı

Beşiktaş Belediyesi tarafından 11 senedir düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri 3 Ekim Cumartesi akşamı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Kurucu Başkanı, Atatürk devrimlerinin yılmaz  savunucusu Prof. Dr. Aysel Ekşi için gerçekleştirilecek etkinlikle başlıyor. Ustalara Saygı, Prof. Dr. Aysel Ekşi gecesine özgü olarak bu kez Fulya Sanat ve Kültür Merkezi’nde ve Cumartesi gecesi yapılacak.

14 Mayıs 2015 günü aramızdan ayrılan Aysel Ekşi’nin ön plana çıkmadan ülkemize yaptığı hizmetleri bilinir hale getirmek, bu sayede  adını yaşatmak ve anılarını tazelemek amacıyla düzenlenen toplantıda ülkemizin önde gelen aydınları ve yakınları Aysel Ekşi’yi anlatacak.

Prof. Dr Yersu Kapran’ın sunacağı, Prof. Dr. Aysel Çelikel, Demet Işık, Doğan Hızlan, Dr. Erdal Atabek, Gülseven Yaşer, Prof. Dr. Metin Sözen, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Prof. Dr. Necla Arat, Prof. Dr. Nur Serter, Prof. Dr. Türkkaya Ataöv, Prof. Dr. Yıldız Tümerdem ve Zafer Fortacı’nın konuşmacı olarak katılacakları gecede Aysel Ekşi’nin oğulları Mehmet ve Özgür ile gelinleri Müge ve Özge de annelerini anlatacaklar…

Prof. Dr. Aysel Ekşi’nin 13 yaşındaki ikiz torunları Sinan ve Sibel Ekşi’nin mini bir keman ve piyano resitali verecekleri etkinlikte Gülgûn Feyman’ın seslendireceği bir barkovizyon gösterisi de yer alacak.

Beşiktaş Belediyesi’nin “Ufkun Ötesini Gören Kadın Prof. Dr. Aysel Ekşi” adıyla bastırdığı “saygı” kitabının da konuklara dağıtılacağı Prof. Dr. Aysel Ekşi’ye Saygı gecesi, eşi gazeteci ve yazar Oktay Ekşi’nin konuşması ile sona erecek…

Etkinlik: Ustalara Saygı toplantısı: Prof. Dr. Aysel Ekşi’ye Saygı Gecesi
Tarih: 3 Ekim 2015 Cumartesi
Düzenleyen: Beşiktaş Belediyesi
Yer: Fulya Sanat ve Kültür Merkezi- Fulya/Beşiktaş
Saat: 20.00
Türü: Ücretsiz

Ayrıntılı Bilgi İçin: Faruk Şüyün 0533 468 30 63

Adres: Beşiktaş Bld. Fulya Sanat ve Kültür Merkezi Hakkı Yeten Cad. No:10 Dikilitaş

Tel: (0212) 215 60 37  e-mail: info@fulyasanat.org

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2021 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim