HABERLER
20 Ağustos 2015

TOROS CANAVARI İLK KEZ MÜZİKAL OLARAK SAHNELENECEK

Toros Canavarı İlk Kez Müzikal Olarak Sahnelenecek

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu (SBŞT) yazar Aziz Nesin’in 100. doğum gününe önemli bir projeyle hazırlanıyor. Aziz Nesin’in ‘Toros Canavarı’ isimli tiyatro oyunu ilk kez müzikal formda SBŞT tarafından sahneye konulacak.

Temmuz ayında okuma provaları başlayan oyunun hazırlık aşamasına devam ediliyor. Eylül ayında kostümlü ve müzikli provaların tamamlanmasının ardından oyun 17 Ekim Cumartesi saat 20.00’de ilk kez seyirci ile buluşacak. Şarkılı, sazlı, sözlü ve eğlenceli Toros Canavarı isimli müzikal Seyhan Belediyesi hizmet binası yanındaki Yaşar Kemal Kültür Merkezi Tiyatro sahnesinde izleyiciye ‘perde’ diyecek.

Erdal Cindoruk’un yönetmenliğinde sahnelenecek oyun usta yazar Aziz Nesin’in kendisine has deyişiyle, İzahı olmayan şeylerin mizahının yapıldığı bir hikayeyi anlatıyor. Kendi halinde mülayim bir memur emeklisi olan Nuri Sayaner’in ailesiyle birlikte monoton hayatının beklenmedik gelişmeler sonucu aksiyon dolu bir maceraya dönüşmesinin anlatıldığı oyun ilk kez bir müzikale olarak sahneye konulacak.

Aziz Nesin imzalı Toros Canavarı isimli müzikal Erdal Cindoruk tarafından yönetilecek. Tamer Gözüdeli’nin Yönetmen Yardımcılığını yaptığı oyunda Reji Asistanı Neslihan Sönmez oldu. Şarkılı, sazlı, sözlü eğlenceli bir müzikal olarak yeniden düzenlenen Toros Canavarı’nın oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşacak; Veysel Sadak, Selim Ördem, Merve Bulat, Neslihan Yeten, Gökhan Vargel, Mehmet Kara, Süleyman Söylemez, Neslihan Sönmez, Selçuk Şahin, Akay Tonguç ve Buket Elik.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim