HABERLER
24 Nisan 2015

KAMERALAR ULUCANLAR CEZAEVİ‘NDE KAYITTA

KAMERALAR ULUCANLAR CEZAEVİ‘NDE KAYITTA

Çekimleri Altındağ’da yapılan ‘Kafes’ isimli sinema filminin Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ndeki bölümleri tamamlandı.
Altındağ Belediyesi’nin başarılı restorasyon çalışmaları sayesinde Ankara’ya kazandırılan Hamamönü ve Hamamarkası’ndan sonra Ulucanlar Cezaevi Müzesi de ‘Kafes’ filminin çekildiği mekanlar arasındaki yerini aldı. Çok sayıda dizi, film ve televizyon programı için tercih edilen Ulucanlar Cezaevi Müzesi, sinema filmine de kapılarını açtı. Yönetmenliğini Mahmut Kaptan’ın yaptığı ve başrolünde İsmail Hacıoğlu’nun yer aldığı filmin Ulucanlar Cezaevi’ndeki çekimleri tamamlandı. Ulucanlar Cezaevi Müzesi tarihi dokusuyla film ekibini büyülerken, oyuncular ise çekimlerin bu bölgede gerçekleşmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
Yönetmen Mahmut Kaptan, Ulucanlar Cezaevi’nin filmin amacına uygun bir yer olduğunu söyledi. Yakın tarihte yaşanan siyasi olayların Ulucanlar Cezaevi’nden ayrı tutulamayacağını kaydeden Kaptan, “Her ne olursa olsun tarihin yaşatılması gerek” dedi.
Mahmut Kaptan, cezaevindeki atmosferin oldukça etkileyici olduğuna dikkat çekerek, müzenin Türk sinemasında sıkça kullanılabileceğini belirtti. Ulucanlar Cezaevi’nin yıkılmasının önüne geçen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin önemli bir iş çıkardığını vurgulayan Kaptan, çok iyi ağırlandıklarını da sözlerine ekledi.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2021 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim