İSTANBUL
20 Kasım 2017

ZOLTAN FABRI FİLMLERİ İSTANBUL’DA…

ZOLTAN FABRI FİLMLERİ İSTANBUL’DA…

Modern Macar sinemasının ünlü yönetmeni Zoltán Fábri’nin filmleri 25 Kasım 2017 tarihinde Macar Kültür Merkezi’nde gösteriliyor. Filmler orijinal dilde Türkçe altyazıyla gösterilecek. Etkinlik ücretsiz ancak etkinliğe katılmak isteyenler macarkulturmerkezi@mfa.gov.hu e-posta adresinden ve/veya 0212 243 82 88 numaralı telefondan rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Program:
15:00 Cehennemde İki Devre (1961)
Fabri’nin gerçek bir hikayeden esinlenerek çektiği bu film, İkinci Dünya Savaşının en çetin geçen yıllarında bir toplama kampında gardiyanlarla maça çıkarılan Yahudilerin destansı hikayesi. Müthiş bir son; kan donduran, bir hikaye. Macarlar maçı gerçekten kazanabilecekler mi?

17:00 Pal Sokağı Çocukları (1968) – Yabancı dilde en iyi film Oscar adayı
Frenc Molnar’ın ölümsüz eserinden uyarlanan çarpıcı bir başyapıt. 1968 yılında Oscar’a da aday olan film, oyun sahalarını Kızıl Gömleklilerden korumaya çalışan Pal Sokağı çocuklarının kıyasıya mücadelesi. Dürüstlüğün, kahramanlığın ve cesaretin hikayesi.

19:00 Beşinci Mühür (1976) – Uluslararası Moskova Film Festivali birincilik ödülü
1944 yılının karanlık günlerinde Budapeşte’de bir bar. Bir grup arkadaş bir gece bir barda konuşurlar. Bunlardan biri ahlaki bir ikilem önerir: Eğer yeniden doğacak olsaydın ne olmazdın, her türlü acımasızlığı yapan bir kral ya da acı çeken bir köle. Ferenc Santa’nın aynı adlı romanından uyarlanan bu filmde, yaşamak için ne kadar kötü olabilirsin sorusunun cevabını bulacaksınız.

 

Macar Kültür Merkezi
İmrahor Cad. No:23 B Blok Kağıthane/İstanbul

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2018 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim