İSTANBUL
19 Aralık 2018

YILIN SON GALASI

Yılın son galası

İKSV Galaları, 2018’in son ayında, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin birçok ödül kazanan üçüncü filmleri Sibel ile karşınızda. 27 Aralık 2018 Perşembe günü Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda gösterilecek filmin başrollerini Damla Sönmez ve Erkan Kolçak Köstendil’in paylaştı. Sibel’in senaryosunu Çağla Zencirci, Ramata Sy ve Giullaume Giovanetti birlikte yazdı. Fransa-Almanya-Lüksemburg-Türkiye ortak yapımı olan Sibel’in oyuncu kadrosunda Emin Gürsoy, Elit İşcan ve Meral Çetinkaya yer alıyor.

Sibel, dünya prömiyerini yaptığı Locarno Film Festivali’nde FIPRESCI, Genç Jüri ve Ekümenik Jüri Ödülü; 18. Brüksel Akdeniz Filmleri Festivali’nde Cineuropa Ödülü; Pays de Fayence’da İzleyici Ödülü; Amiens’de CCAS Jüri Ödülü; 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde En İyi Film, Hamburg Film Festivali’nde Avrupa Yapımcılar Ödülü; Cinémed Montpellier’de İzleyici ve Eleştirmenler Ödülü; Roma MedFilm Festivali’nde Üniversite Jürisi Ödülü’nü kazandı.

Sibel rolünü üstlenen Damla Sönmez, 25. Uluslararası Adana Film Festivali, 55. Ulusal Yarışma, 6. Muret Film Festivali’nde (Fransa) En İyi Kadın Oyuncu ve 20. Eskişehir Film Festivali’nde Yılın Performansı ödüllerine; geçtiğimiz günlerde sona eren Londra Film Haftası’nda ise En İyi Oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

Biletler, 20 Aralık 2018 Salı günü 10:30’dan itibaren Biletix ve İKSV ana gişede satışa sunuluyor. Lale Kart üyeleri için ön satış, 19 Aralık 2018 Pazartesi günü 10:30’da başlıyor.

Film, Giresun’un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy’de çekildi. Bölgede yüzyıllardır kullanılan, filmin temelindeki “Islık Dili” 2017’de UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne girdi.

Sibel hakkında

25 yaşındaki dilsiz Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğundan beri çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali’yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2021 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim