İSTANBUL
26 Eylül 2017

CAZIN FARKLI RENKLERİ ŞEHRE GELİYOR

Cazın farklı renkleri şehre geliyor

Akbank Caz Festivali bu yıl 27. kez gerçekleşiyor. Festival 3-19 Kasım 2017 tarihleri arasında müziğin farklı renklerini bir kez daha şehrin farklı köşelerine taşıyor.

Türkiye’nin en köklü caz festivali olan Akbank Caz Festivali 1991 yılında İstanbul’da düzenlenen konserler ile başladı. Dünyanın en önemli caz müzisyenlerinin yanı sıra gelecek vadeden genç kuşaktan yeni isimlerin de yıldızlarının parlamasına destek olan festival; paneller, atölyeler, film gösterimleri, dinletiler ve sosyal sorumluluk projeleriyle çok yönlü bir organizasyon haline geldi.

Yıllar içinde genişleyen müzikal yelpazesi kapsamında klasik ve modern cazın yanı sıra elektronik müzik ve dünya müziğinin farklı projelerine de yer veren Akbank Caz Festivali, sadece caz müziği tutkunlarının değil, çok sayıda müzikseverin de vazgeçemediği bir etkinliğe dönüştü. Akbank Sanat, Aya İrini Müzesi, Babylon, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Zorlu Center PSM gibi çok sayıda farklı mekânda gerçekleştirilen festivalde, şimdiye kadar Cecil Taylor, Archie Shepp, Roberto Fonseca, Terje Rypdal, Miroslav Vitous, Nils Peter Molvear, Anouar Brahem Trio, Abdullah Ibrahim, Aydın Esen, Betty Carter Trio, Dave Holland, John Zorn, Cassandra Wilson, Joachim Kühn, Joe Zawinul, Anthony Braxton, McCoy Tyner, Joe Lovano, Egberto Gismonti Trio, Courtney Pine, Pharoah Sanders, Muhal Richard Abrams, Roscoe Mitchell, Arto Lindsay, Richard Bona, Max Roach, Nguyen Le, Dino Saluzzi, Jimmy Smith, Ayşe Tütüncü, Art Ensemble of Chicago, Trio 3, Aki Takase, Sam Rivers, Don Cherry, Richard Galliano, Biréli Lagrène, Stephan Micus, Steve Turre, Charles Lloyd New Quartet, Avishai Cohen “Seven Seas”, Arild Andersen Trio, Maffy Falay Sextet, Dusko Goykovich Quartet, Paul Motian, The Ray Gelato Giants, Azam Ali & Niyaz, Robert Glasper Experiment, Vijay Iyer Trio, ZAZ, Christian McBride Trio, Jamie Cullum, Kenny Barron & Dave Holland, Leszek Możdżer, China Moses, Ambrose Akinmusire, Chet Faker, Enrico Rava, Nicholas Payton gibi farklı kuşaklardan, caz ve farklı müzik türlerinden birçok önemli isim yer aldı.

Festival bu sene Vanessa Rubin, İlhan Erşahin, Abdullah İbrahim, Chucho Valdés, Gonzalo Rubalcaba, Bonobo, Ala.Ni ve Ximo Tebar gibi birçok starı İstanbul’da ağırlıyor.

Ayrıntılı program ve biletler mobilet‘te…

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim