HABERLER
1 Temmuz 2015

HATALARIMIN ÜNİVERSİTESİ’NDEN MEZUN OLDUM

Hatalarımın Üniversitesi’nden Mezun Oldum

Usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, Aliağa Belediyesi’nin düzenlediği bir söyleşide oyuncu Atilla Arcan moderatörlüğünde Aliağalılar ile buluştu. Yoğun bir ilgi ile karşılaşan Poyrazoğlu, tiyatro hayatı ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Tiyatroya büyük bir hayranlık beslediğini ve ölene kadar da bu meslekten emekli olmayı düşünmediğini söyleyen Poyrazoğlu, “1972 yılında Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nu kurdum. O günden beri tiyatroculuk kariyerime Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda devam ediyorum. 1972 yılından bugüne 350 bölüm televizyon dizi çevirdim. 60 tane filmde başrol oynadım. Amerika’da İngilizce, Fransa’da Fransızca, Yunanistan’da Yunanca oyunlar oynuyorum. Tiyatromu hiçbir zaman kapatmadım, her sezon açık tuttum. İnsanlara ufacık da olsa bir şeyler anlattığıma, fark etmedikleri şeyler için fark etmelerine yardımcı olduğuma inanıyorum. Bu yüzden bu meslekten emekli olmayı hiç düşünmüyorum” dedi.

Poyrazoğlu, hayat felsefesini ise şöyle ifade etti: “İnsanın, yaşamını üzerine inşa edeceği inançları, felsefesi, temel bir cümlesi olması gerekir. Benim, yaşamımı üzerine inşa ettiğim iki cümlem var. Birincisi Hz. Muhammed’in bir hadisinde buyurduğu gibi; ‘İki günü aynı olan insanın bir günü kayıp demektir’. Ben de her günüm farklı olsun diye, her günümü farklı bir güne çevirmeye çalıştım. Benim kendi zihnimden çıkmış olan cümle de, yaşamımı üzerine inşa ettiğim cümle de “Ben hatalarımın üniversitesinden mezun oldum” cümlesidir. Bir kez yaptığım hatayı bir daha yapmamak için yaşamımı her gün yeni baştan inşa ediyorum. Herkesin, inandığı, yaşamını üzerine inşa edebileceği, temelini atabileceği iki cümlesi olursa, hem daha mutlu, hem daha anlayışlı hem de ileriyi gören, ne yaptığını bilen, ayakları yere sağlam basan bir insan çıkarabilir kendisinden.”

KENDİNİZİ KANITLARSANIZ ZENGİN OLURSUNUZ
Oyunculuk yapmak isteyen gençlere de tavsiyelerde bulunan Poyrazoğlu, “Günümüzde oyuncu olmak isteyen çok genç var. Oyunculuk zor bir meslektir. Ama dünyanın en keyifli işlerinden birisidir. Meslekte kendinizi kanıtlayabilirseniz zengin de olursunuz. Tutturamazsanız, şöhret olamazsanız da mutlu olursunuz. Bu şöhret olmak kadar önemlidir” dedi.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim