HABERLER
3 Eylül 2015

GALERİ KHAS’TA YENİ SERGİ “HAYIR, SANDIĞINIZ GİBİ DEĞİL”

Galeri KHAS’ta yeni sergi “Hayır, Sandığınız Gibi Değil”

14. İstanbul Bienali kapsamında, 7 Eylül’de, Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki çağdaş sanat merkezi Galeri KHAS’ta açılacak olan, küratörlüğünü Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı “Hayır, sandığınız gibi değil” isimli serginin açılışı gerçekleşecek.

Çağdaş Türk sanatçılarının edisyonlarından bir seçkinin ortaya konulacağı ve edisyonlarını Contemporary İstanbul’un gerçekleştirdiği ‘hayır, sandığınız gibi değil’ sergisinde 13 çağdaş Türk sanatçının yapıtları yer alıyor.

Küratör Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman “Hayır, sandığınız gibi deği”, Türkiye’deki çağdaş sanata yeni bakış açısı getiriyor. Çağdaş sanatın gerçekle sorunlu bir ilişkisi var. Gerçeğin bir yeniden üretimi gibi durabiliyor çağdaş sanat. Bizi yeniden düşlerin dünyasına taşıyor: Düşler ve gerçek bir arada! Çok özgür, renkli, hayal gücünün sınırlarında gezinen yapıtlar bunlar. Bu nitelikleri onların bambaşka ve çok ciddi ‘konuları/sorunlar’ ele almasına engel değil. Bu sergi başka bir nedenden ötürü de Türkiye’de ilklerden biri sayılabilecek bir girişim. Sadece edisyonlardan/baskılardan oluşuyor” sözleriyle değerlendirdi.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim