DÜNYA
2 Haziran 2016

USTALAR: ŞEHİR VE SOKAK SANATI

Ustalar: Şehir ve Sokak Sanatı

Sokak sanatının dünyaca ünlü ustaları Paris’teki Galerie Laurent Strouk’ta bir araya geliyor.

Dünyaca ünlü sokak sanatçıları Banksy, Jean-Michel Basquiat, Blade, Brusk, Crash, Dondi White, Dface, Da Cruz, Faile, Shepard Fairey, Fenx, Futura 2000, Keith Haring, Invader, Jef Aerosol, Jonone, JR, Kaws, Kan, Mush, Rammellzee, Rero, Retna, Revok, Seen, Kenny Sharf, Tilt, Zephyr ve Zevs’in eserleri 1 Haziran – 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında gezilebilir.

Sergiye katılan bazı isimler İstanbullu sanatseverler için tanıdık. Futura ve Tilt 2014 yılında Pera Müzesi’nde açılan “Sokakların Dili Graffiti” sergisi için İstanbul’a gelmiş, iki sanatçı da Beşiktaş’ta birer iş yapmıştı. Futura’nın işi A. Yavuz Kocaömer Engelli Parkı’nın girişini hâlâ süslüyor. Tilt’in boyadığı Beşiktaş Belediyesi’ne ait çöp kamyonu ise çöp toplamaya devam ediyor.

2015 yılında “Wrinkles of the city” projesinin son ayağında İstanbul’a gelen JR, Haliç mahallelerindeki yıllanmış evlerin cephelerine 11 yaşlı insan portresi yerleştirmişti. 2016’nın başında ise İstanbul, gizemli sokak sanatçısı Banksy’nin eserlerini ev sahipliği yapmıştı.

Bu ünlü sanatçıları İstanbul’da görme fırsatı bulamayanlar için işte fırsat! Paris Laurent Strouk Galerisi’ndeki kapsamlı sergi 15 Temmuz 2016 tarihine kadar gezilebilir.

Galerie Laurent Strouk
2 avenue Matignon
Paris 75008

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2021 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim