BEŞİKTAŞ
28 Eylül 2016

“MÜKEMMEL MUTLULUĞUN MEKÂNI”

“Mükemmel mutluluğun MEKÂNI”

Dünyaca ünlü gitar virtüözü Al Di Meola, 15 Kasım 2016 tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor.

Al Di Meola son albümü ve bu albümün aynı adı taşıyan turnesi Elysium için şunları söylüyor:

“Elysium” kelimesinin anlamı “mükemmel mutluluğun mekânı”dır. Bu başlığı bugünlerdeki ruh halimi yansıttığı için seçtim.

Aslında bu ruh hali, en yüksek müzikal stardartlar hedeflenerek geçen 40 yıllık bir kariyerle şekillenmiş. Sanatçının kariyerine Chick Corea’nın füzyon caz grubu “Return to Forever”la başlaması ve ardından solo olarak çıkarttığı albümü “Elegant Gypsy”nin çığır açan başarısı tüm dünyada tanınmasını sağladı. John McLaughlin ve Paco De Lucia ile birlikte kaydettikleri gitar trio albümü “Friday Night in San Francisco” zamanının tüm rekorlarını kırmış bir albüm olarak müzik tarihine kaydoldu.

“Benim müziğim geçmiş ve geleceği, tekniği ve derin duyguları birleştiriyor. Bundan gurur duyuyorum.” diyor Al Di Meola. New Jersey’li İtalyan-Amerikan sanatçı “Elysium & More” ile tüm profesyonel hayatında bir yolculuğa çıkıyor; kendi klasikleri, Lennon & McCartney’in şarkıları ve Piazolla’nın tangosu ve yepyeni besteler de bu yolculuğuna eşlik ediyor.

Biletler biletix‘te…

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim