BEŞİKTAŞ
12 Nisan 2017

GÖÇ

GÖÇ

Çağdaş Türk figür resminin en güçlü isimlerinden Temür Köran’ın “Göç” isimli 20. kişisel sergisi 4 Mayıs 2017 Perşembe günü Evin Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Devlet Resim Heykel Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi gibi kurumlarda ve birçok önemli özel koleksiyonda resimleri bulunan Temür Köran yeni sergisi için şunları söylüyor:

“Göç, sizi ait olduğunuz topraklardan zorunlu olarak kopartıp yeni coğrafyalara sürüklemekle kalmaz, aynı zamanda geçmiş ve gelecek arasında (bir nevi arafta) tutmaya mahkum eder. Kalıcı hasarlar yaşatır, adeta kıyametin nefesini ensenizde hissettirir, en kötüsü de ‘ne olacağım’ sorusu ile baş başa bırakır. Resim hayatımda ‘acı’ temasından hep uzak durmuşumdur, oysa şimdi kendimi yaşanan bu küresel travmanın içinde buluyorum. Resim hep yapabilmek istediğim bir eylem olmuştur, çünkü düşünce şeklim görseldir. Dolayısıyla bu sergimde yaşanan onca dram hakkında bir derinleşme olanağı buldum.”

1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Resim Bölümü’nden mezun olup 1996 yılında ise aynı üniversiteden sanatta yeterliliğini alan Temür Köran’ın 20. Kişisel sergisi “Göç”ü, 20 yıldır birlikte çalıştığı Evin Sanat Galerisi’nde, 4 – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında izleyebilirsiniz.

Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak
No:13 34342 Bebek – İstanbul

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim