BEŞİKTAŞ
17 Haziran 2019

GELECEĞİ KODLAYAN ÇOCUKLAR

Geleceği Kodlayan Çocuklar

Beşiktaş Belediyesi ve Habitat Derneği, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek, genç nesilleri eğitimle güçlendirmek ve kodlama bilincini yaymak amacıyla yaz döneminde geleceği kodlayan çocuklarla kodlama eğitimlerine başlıyor. Kodlama eğitimleri ile çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknolojide üretmenin keyfine varacak.

Eğitimler kapsamında verilen eğitimlerde çocuklara dört temel değerin öğretilmesi hedefleniyor: Hayal et, tasarla, yap ve paylaş. Bu değerler, “Kendin Yap” kültürünün de temelini oluşturuyor. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Onlara hayal ettikleri düşünceleri tasarlama imkânı sunuyoruz. Eğitimler ile birlikte 7-14 yaş arasındaki çocuklara kodlama becerileri ve robotlarla çalışmayı aktarmayı hedefliyoruz.

Dört saat sürecek olan eğitimler, 24 Haziran 2019- 25 Temmuz 2019 tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi’nde gerçekleşecek. Kayıt yaptırmak ve bilgi almak için  17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Kayıt ve bilgi için: Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi
E-posta: bilimmerkezi@besiktas.bel.tr
Adres: Zeytinoğlu Cad. No: 1 (Akatlar Kültür Merkezi üstü)
Tel: (0212) 351 82 59

*Eğitimler ücretsizdir.

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2021 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim