BEŞİKTAŞ
3 Kasım 2015

FOSFORLU CEVRİYE KASIM AYINDA ZORLU PSM’DE

Fosforlu Cevriye Kasım ayında Zorlu PSM’de

Suat Derviş’in “Fosforlu Cevriye” romanından Tuncer Cücenoğlu tarafından uyarlanan oyun, eski İstanbul’un Galata semtinde yaşanan buruk bir aşk öyküsünü anlatıyor. Güzelliği ve parlak zekasıyla adeta ışıldayan Fosforlu Cevriye, yaşamını fahişe olarak sürdürmek durumundadır. Sürgünden kaçarak İstanbul’a tekrar geldiğinde, kendisini bu kez hiç alışkın olmadığı bir ilişkinin içinde bulur. Siyasi düşünceleri nedeniyle idam mahkumu olarak yargılanan bir aydın, ona insanlığını tekrar his ettirir. Fosforlu Cevriye, bu yeni aşkında artık bir cinsel obje olarak görülmemekte, daha önce tatmadığı insani duyguları yaşamaktadır. İstanbul’un karanlık ve yalnız sokakları artık ay ışığında romantik gecelerin yaşandığı bir yere dönüşmüştür. Ancak, bu mutluluk kısa sürecek, dillere destan olan platonik aşk yerini buruk bir acıya bırakacaktır.

Son yıllarda en çok izlenen Tiyatrokare yapımı “Leyla’nın Evi” ile, tüm tiyatro ödüllerini alan Ayça Varlıer, 14 farklı parçadan oluşan bu müzikale sadece güzelliği ve oyunculuk yeteneğiyle değil, ustalıkla yorumladığı şarkılarıyla da damga vuruyor. Eylem Pelit’in müzik direktörü olarak görev aldığı, vokal şef/direktorlüğünü Çelik Kasapoğlu’nun üslendiği oyunun koreografisi Candan Baş’a ait. Serkan Üstüner’in sahneye koyduğu oyunun dekor ve kostüm tasarımını Aslı Varlıer Pelit, ışık tasarımını Ulaş Yatkın gerçekleştiriyor. Oyunun dramaturjisinde ise Cevdet Canver’in imzası var.

Fatih Dönmez’in “Fosforlu’nun büyük aşkını” canlandırdığı müzikalde Pınar Yıldırım, Mert Carim, Ece Duran, Cem Güler İstanbul sokaklarındaki farklı tipleri canlandırıyorlar. Ayça Varlıer, müzikalde “Fosforlu” rolünün yanı sıra, “Suat Derviş” olarak Fosforlu’nun öyküsünü anlatan yazarı da oynuyor.

7 Kasım 2015, 20.30, Zorlu PSM Drama Sahnesi
8 Kasım 2015, 17.00, Zorlu PSM Drama Sahnesi
25 Kasım 2015, 20:30, Zorlu PSM Drama Sahnesi

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Bilet almak için tıklayınız.

 

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim