BEŞİKTAŞ
26 Şubat 2016

BUGÜN BEŞİKTAŞ’TA…

Bugün Beşiktaş’ta…

1. Mustang

2015 / Dram / 99′

Yönetmen: Deniz Gamze Ergüven
Oyuncular: Güneş Şensoy, Doğa Zeynep Doğuşlu, Tuğba Sunguroğlu, Elit İşcan, İlayda Akdoğan

Pazar günü gerçekleşecek Oscar töreninde “En İyi Yabancı Dilde Film” dalında Fransa adına yarışacak Mustang yeniden vizyonda… İnebolu’da geçen bir hikâyeyi ele alan Mustang, beş kız kardeşin özgürlükleri için verdikleri mücadeleye odaklanıyor. Lale ve kardeşleri oynadıkları bir oyunun çevreleri tarafından beklenmedik bir skandala dönüştürülmesi sonucu adeta ev hapsine mahkum olurlar. Bu durum öyle bir noktaya sürüklenir ki evde evlilik planları dahi yapılmaya başlanır. Ancak beş kardeş üzerlerinde kurulan bu baskıları yenip özgürlüklerine kavuşmak için yeni yollar arayacaktır. Başlıca rollerini Güneş Şensoy, Doğa Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu ve İlayda Akdoğan’ın paylaştığı filmin yönetmeni Deniz Gamze Ergüven.

Etiler Akmerkez Cinemapink
Levent Metrocity Cinemapink
Boğaziçi Üniversitesi SİNEBU

 

2. Mısır Tanrıları (Gods of Egypt)

2016 / Macera / 127′

Yönetmen: Alex Proyas
Oyuncular: Gerard Butler, Brenton Thwaites, Abbey Lee, Rufus Sewell, Nikolaj Coster-Waldau

Set, karanlığın acımazsız tanrısı, Mısır tahtını devralır. Barışçıl ve varlıklı olan imparatorluğu yıkar, kargaşa ve çatışmaların içine düşürür. Birkaç cesur isyancı Set’in karşısındadır. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, Set’i tahtan indirmek ve yenmek için güçlü tanrı Horus’tan yardımını ister. Alex Proyas’ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Nikolaj Coster-Waldau, Brenton Thwaites, Geoffrey Rush gibi isimler yer alıyor.

Levent Özdilekpark Cinetime
Etiler Alkent Cinecity
Levent Metrocity Cinemapink
Etiler Akmerkez Cinemapink
Zorlu Center Cinemaximum
Levent Cinemaximum Kanyon

3. Hesaplaşma (Misconduct)

2016 / Dram, Gerilim / 106′

Ben Cahill (Josh Duhamel) New Orleans da prestijli bir hukuk firmasında çalisan genç ve hırsli bir avukattir. Acil servis doktoru olan Charlotte (Alice Eve) ile evlidir. Charlotte’un düşük gebelik yapmasi, kariyerlerine ağırlık vererek birbirlerinden kopmalarına vesile olur.Ben’in de hukuk firmasında daha uzun saatler çalışması büyük davalar alması ve bu davaları kazanması ile neticelenir. Ben basarili oldukça, Charlotte’ten uzaklaşmaya başlar. Üniversiteden eski kiz arkadaşı Emily Hynes (Malin Akerman), bir anda Ben in hayatına katılır. Emily ilac endustrisinin dev firmalarindan Pierson Pharmaceuticals da çalismaktadır ve şirketin CEO su Charles Denning (Anthony Hopkins) ile ilişki yaşamaktadır. Emily milyarder erkek arkadasi tarafından devamlı ihmal edildiği için kendisini üzgün ve yalnız hissetmektedir . Emily, Ben’e “Pierson Pharmaceuticals “ ve Denning’e şahsi olarak zarar verecek gizli bilgileri vermeyi teklif eder. Boyle bir dava hukuk sirketi icin altin firsattir. Ben sirketin kidemli ortagi olan Charles Abrams (Al Pacino) a bu konudan bahseder. Bu davayi kazanmak Ben’e firmada ortaklik sansi verecektir. Abrams bu davayı almayi kabul eder ve Ben’i kanıtın kaynağı için uyarır.

Zorlu Center Cinemaximum
Cinebow Yıldız Sinemaları
Levent Özdilekpark Cinetime
Etiler Alkent Cinecity
Etiler Akmerkez Cinemapink

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim