HABERLER
25 Mayıs 2015

43. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ PROGRAMI BELLİ OLDU

43. İstanbul Müzik Festivali Programı Belli Oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 43. İstanbul Müzik Festivali bu yıl “Kültürel Manzaralar” temasıyla 31 Mayıs-29 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak ve Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Sekreteri Canan Ercan Çelik’in katıldığı basın toplantısında İstanbul Müzik Festivali’nin dopdolu programı açıklandı. Rus Piyano Okulu’nun en büyük temsilcisi Boris Berezovksy’den günümüzün pek çok çağdaş bestecinin ilham kaynağı Yuri Bashmet’e, Fazıl Say’dan piyanonun “dişi kaplanı” Yuja Wang’a kadar birçok önemli sanatçı bu sene 43. İstanbul Müzik Festivali’nde yer alıyor.

page_43-istanbul-muzik-festivali-programi-belli-oldu_556572905

İki dünya prömiyeri ile üç Türkiye prömiyerine ev sahipliği yapacak olan festivalde senfoni ve oda orkestraları, vokal konserler, resitaller olmak üzere toplam 27 konser yer alıyor.

İstanbul Müzik Festivali 600’e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlıyor.

İstanbul Müzik Festivali, Borusan Flarmoni Orkestrası’nın 31 Mayıs Pazar günü 19:00’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı yapacağı açılış konseriyle başlıyor.

43. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ PROGRAMI

Haberi Paylaş:

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2022 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim