Üstün Akmen

ÜSTÜN AKMEN

USTALARA SAYGI

Unutulmaz replikler, şiirler ve şarkılar Akatlar’da yankılanacak

Etkinliği Paylaş:

30

Ekim2017

ÜCRETSİZ

İzleyip yorumladığı oyunlarla yıllarca tiyatroseverlerle sahne sanatları arasında köprü kuran eleştirmen Üstün Akmen, ölüm yıldönümünde düzenlenecek tiyatro, müzik ve edebiyat dolu özel bir geceyle anılacak. Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” toplantılarının 157.’si olan etkinlik, 30 Ekim 2017 Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek.

Tiyatro sezonu boyunca hemen her akşamını bir salonda geçirerek izlediklerini yıllarca seyircilerle paylaşan, yazdığı eleştirileri daha sonra kitaplaştırarak tiyatromuzun belleğinin oluşmasına katkıda bulunan Üstün Akmen’in çok sevdiği sahne sanatlarından örnekler, şarkılar, şiirler ve keyifli anekdotlarla anılacağı “Ustalara Saygı”, Akatlar Kültür Merkezi’nde, saat 20.00’dan itibaren takip edilebilecek.

Faruk Şüyün’ün hazırladığı Üstün Akmen’in “sahne aşkı”na saygı gecesine, Akmen’in daha önce defalarca izleyip yorumladığı sanatçıların yanı sıra edebiyatçı dostları da katılacak. Eleştirmenliğinin yanı sıra yazar ve müzisyen olarak da sanatla iç içe olan Üstün Akmen’in seyircilere daha yakından tanıtılacağı akşamın sunuculuğunu Gülgün Feyman üstlenecek.

“Ustalara Saygı”da Genco Erkal ve Tülay Günal piyanist Yiğit Özatalay ve viyolonsel yorumcusu Deniz Doğangün, Atilla Atasoy piyanist Mine Mucur, Adil Akbaşoğlu piyanist Çelik Kasapoğlu, Hüseyin Likos piyanist Yuliya Bapova eşliğinde sahne alacaklar… Geceyi unutulmayan şarkılarla renklendirecek diğer konuklar Çiğdem Erken ve Recep Aktuğ… Selçuk Yöntem, Ataol Behramoğlu, Tamer Levent, Orhan Alkaya’nın şiirler okuyacakları etkinlikte Zihni Göktay, Atilla Dorsay, Zeynep Oral (video görüntüleriyle), Ragıp Ertuğrul, Ali Onaran da sahne alacaklar… Kaan Erkam ise Üstün Akmen gecesine bir sürprizle katılacak…

Ustalara Saygı 13 Kasım 2017 Pazartesi akşamı Gültekin Çizgen ile devam edecek…

ÜCRETSİZ

AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ (212) 351 93 82 / ZEYTİNOĞLU CAD. NO: 16, AKATLAR MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim