UNUTMAK

UNUTMAK

TİYATRO

Unutmak; Tom ve Viv’in tanışma anlarından son anlarına kadar beraber geçen hayatlarının hikayesi..

Etkinliği Paylaş:

25

Şubat2022

Fiyat

140 TL

UNUTMAK
UYGUR SANAT TİYATROSU

Unutmak; Tom ve Viv’in tanışma anlarından son anlarına kadar beraber geçen hayatlarının hikayesi..

Deniz UĞUR ve Erdinç GÜLENER’in rollerini paylaştığı oyunun yazarı İngilizlerin son dönemdeki en başarılı genç yazarlarından biri olan Tristan Bernays. Türkiye’de ilk kez sahnelenecek oyunun çevirmeni Taner Tunçay, yönetmeni ise İngiliz asıllı Avusturalyalı yönetmen Malcolm Keith Kay. Dramaturjisi Gülcan Kay tarafından yapılan oyunun ışık ve dekor tasarımı yönetmen Malcolm Keith Kay’e ait. Işık uygulama Serdar Ece, dekor uygulama Nazmi Karabacak, kostüm Buket Engin tarafından yapılıyor. Oyunun özgün müzikleri usta sanatçı Çiğdem Erken tarafından hayat buluyor.

Tom ve Viv’in hayat hikayeleri aslında oldukça sıradan. Tanışıyorlar, âşık oluyorlar, evleniyorlar, çocukları oluyor ve bir ömür paylaşılan unutulmaz deneyimlerden sonra son günlerini beraber gün batımı izleyerek geçirmeyi bekliyorlar. “Ne kadar normal bir hayat” diye düşünebilirsiniz. Aslında öyle. Birçok çift gibi iyi günde ve kötü günde hep beraber kalıyorlar.

Ve sonra normal hayatları Alzheimer’ın istenmeyen yüzünü göstermesiyle dağılıyor.

Unutmak ile Tristan Bernays hem kalpleri ısıtan hem de kalpleri kıran, bir sürü duyguyu bir arada yaşamanıza sebep olacak bir oyun yaratmış.

Eminiz ki çevresinde hiç Alzheimer hastası olmayan birçok kişi, ne zaman bir kelimeyi unutsa ve kafası karışsa belki de bu hastalığa yakalandım diye bir tedirginlik yaşıyordur. Tristan’ın oyunu bu korkuları yatıştırmaya hizmet etmiyor. Sadece ve sadece «Neden?» diye sormadan edemiyorsunuz.

Alzheimer’ın, hastalığa yakalananlar ve partnerleri için ne kadar yıkıcı olduğunu net bir şekilde göreceksiniz.

Fiyat

140 TL

AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ (212) 351 93 82 / ZEYTİNOĞLU CAD. NO: 16, AKATLAR MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2022 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim