Ufuk Tarhan ile Fütürist Bakış

UFUK TARHAN İLE FÜTÜRİST BAKIŞ

SÖYLEŞİ

Fütürist Ufuk Tarhan ile gençleri bekleyen geleceği konuşacağız.

Etkinliği Paylaş:

13

Aralık2019

ÜCRETSİZ

Ufuk Tarhan ile Fütürist Bakış
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Fütürist, Ekonomist, Yazar Ufuk Tarhan, ODTÜ Ekonomi Mezunudur. 1982-2005 arasında çoğunluğu teknoloji olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2006’da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni, 2011’de M-GEN Yazılım ve Dijital İletişim Hizmetleri’ni kurmuştur. 2002 yılı, Dünya Gazetesi, “Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını” ödülünün sahibi olan Tarhan; 2009-2012 yıllarında Fütüristler Derneği Başkanlığı yapmıştır.

1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörüdür. Halen Türkiye’nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısıdır. Gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri, dijital iş stratejileri tasarlar ve uygular, iş avatarlığı yapar. Blogger, iş dünyasına odaklı çeşitli dergi ve online mecralarda köşe yazarlığı yapmaktadır. Dünyanın En Etkileyici Fütüristleri arasında, “All Futurists” Google aramasında ilk sıralarda ve Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesinde (tek Türk olarak) yer alan Tarhan, defalarca “Social Influencer” ve Twitter’da mutlaka takip edilmesi gerekenler listelerinde gösterilmiştir.

Çeşitli üniversitelerde “gelecek” dersleri veren Fütürist Ufuk Tarhan, Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında “T-İnsan” başlıklı yüksek lisansını başarıyla tamamlamıştır. World Future Society, Association of Professional Futurists gibi çeşitli sivil toplum derneklerinde aktif görevler üstlenmiş, Kagider Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Fütürist Dr. Verne Wheelwright’ın “O Senin Geleceğin – It’s your Future kitabının önsözünü yazmış, Türkçeye tercümesine katkı vermiştir. Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, “En Başarılı İnovatif İş Kitabı” ödülü kazanan (2017) “T-İnsan” kitaplarının yazarıdır.

ÜCRETSİZ

ZÜBEYDE ANA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ (212) 325 73 71 / ÇALIKUŞU S. 2, LEVENT, BEŞİKTAŞ/İSTANBUL MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim