Moğolistan: At, kartal, bozkır…

MOĞOLİSTAN: AT, KARTAL, BOZKIR…

SERGİ

Hayrettin Kağnıcı’nın fotoğrafları, Türkiye’nin iki katı büyüklüğündeki Cengiz Han’ın ülkesi Moğolistan’ın gizemli kapılarını aralıyor.

Etkinliği Paylaş:

13

Haziran2019

-

31

Temmuz2019

ÜCRETSİZ

Hayrettin Kağnıcı’nın fotoğrafları, Türkiye’nin iki katı büyüklüğündeki Cengiz Han’ın ülkesi Moğolistan’ın gizemli kapılarını aralıyor. Sergi 13 Haziran 2019 – 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında Karaoğlan Gençlik Merkezi’nde gezilebilir.

“Bozkırlarda uzun yollar yaptık, çöllerden geçtik, üşüdük. Altay dağlarında kartal avcıları ile birlikte olduk. Karda yollarda kaldık, kuvvetli ayazı, rüzgârı hissettik. Çadırlarda kaldık, yüzyıllar öncesinde Türklerin bıraktığı derin izlerin kültürlerini gördük. Her şeyi ile sıcak, misafirperver, güzel insanların ülkesi…”

Hayrettin Kağnıcı Moğolistan bozkırlarında geçirdiği zorlu serüveninden kalanları fotoğraf severlerle paylaşmaya hazırlanıyor. Kağnıcı, Makine Yüksek Mühendislik eğitiminden sonra kendi firmasını kurarak iş hayatına atıldı. CNC kontrollü sanayi makineleri konusunda uzun yıllar sektörde hizmet verdi. Eğitim kurumlarında ve birçok firmada konu ile ilgili uzmanlık eğitimleri verdi, makaleler yazdı.

Kağnıcı 100’ün üzerinde ülke gezdi, bu ülkelerdeki farklı kültürleri ve insanları fotoğrafladı. İlk fotoğraf sergisini Nisan 2015’te Kadir Has Üniversitesi’nde açtı. “Dünya Mirası ve İnsan” başlıklı sergisinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 21 ülkenin fotoğrafları fotoğraf severlerin ilgisine sunuldu.

www.hayrettinkagnici.com

ÜCRETSİZ

KARAOĞLAN GENÇLİK MERKEZİ TÜRKALİ MAH. IHLAMURDERE CAD. NO: 50 BEŞİKTAŞ, TÜRKİYE MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim