KARANLIĞIN RENGİ BEYAZ

KARANLIĞIN RENGİ BEYAZ

GÖSTERİ

Kimileri renk olduğunu reddetse de, bazılarının beyazı bizim bildiğimiz, hep karanlık zannettiğimiz düşlerinin izleri aslında...

Etkinliği Paylaş:

6

Mart2020

Fiyat

25 TL

KARANLIĞIN RENGİ BEYAZ
Türkiye Omurilik Felçliler Derneği

Yazan: Ramazan Baş
Yöneten: Grup Çalışması
Hareket Düzeni: Cemal Acet
Müzisyenler: Kerim Altınok, Selim Altınok, Şafak Tunalıoğlu, Tuna Sağay

Rüyaları bembeyaz ışıklarla dans ettiği sürece asla karanlığa gömülmeyeceklerin oyununa tanık olmaya var mısın? Göremeyen, duyamayan, konuşamayan, yürüyemeyen birinin dünyası nasıl aydınlık olabilir diye sorabilir, dünyası hep karanlık zannedebilirsin… Bu oyun, yetenekli engellilerin sanat aracılığıyla bembeyaz ışıklı yaşamındaki renkleri sergilemek için hazırlandı. Onlar bizimle beyazı buluştururken, bizim hiç bilmediğimiz dünyaları sunacaklar… Karanlıkta kalmışlara öncülük edebilmek için… Karanlık nasıl beyaza döner hiç bilmediğin bir yoldan öğrenmeye, bizimle olup bu beyazın en ışıltılı tonunu görmeye, göstermeye hazır mısın?
Zaman içinde yavaş da olsa engellerin kalktığı yaşamda bir engellinin sanatı kullanarak yaşamını beyaza, aydınlığa nasıl boyadığını, müzik ve dansın ahenginde nasıl renklendiğini anlatan oyunumuzda unutmaman gereken en büyük ve en önemli gerçek şu; oyundaki sahnelerin tamamı gerçek yaşanmış hayat hikâyelerinden uyarlandı!

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Sanat Atölyesi 20 yılı aşkın süredir engellilerin dünyalarını renklerle buluşturmak için başarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Fiyat

25 TL

SÜLEYMAN SEBA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ (212) 215 60 37 / DİKİLİTAŞ MAH. HAKKI YETEN CAD. NO:10 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim