K Harfi Yeterlidir

K HARFİ YETERLİDİR

TİYATRO

"Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vadettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın geri kalan kısmını tamamlarım."

Mustafa Kemal Atatürk

Etkinliği Paylaş:

12

Kasım2018

Tiyatro Birileri
K HARFİ YETERLİDİR

Yapıt: Sinan Meydan
Uyarlayan ve oynayan: Utku Erişik

Emperyalist güçlerin ülkemizi paylaşmak isterken bozguna uğradığı Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının hemen ardından, “Asıl savaş şimdi başlıyor!” diyerek, bu büyük zaferin ekonomi, kültür-sanat ve eğitim gibi alanlardaki başarılarla taçlandırılması gerektiğinin altını çizen Atatürk’ün akıllı projeleri nelerdi? Nasıl bir devrimci politikayla Türkiye’nin çağdaş uygarlık düzeyine yükselmesini düşünüyordu?

Peki Atatürk’ün çocukluğundan beri içinde büyüttüğü devrimin sırları neydi? Bunları bugün -ne acıdır ki- adlarını bile anımsamadığımız hangi gizli kahramanlarla hayata geçirmeye çalışmıştı? Karşısına çıkan gerici ve bölücü engellerle nasıl mücadele vermişti? Cumhuriyet’in ileri atılımları neden ve kimler tarafından durduruldu; bugün yeniden nasıl yaşama geçirilebilir?

İşte tüm bu soruların yanıtları; tarihçi yazar Sinan Meydan’ın araştırmaları ve tiyatro sanatçısı Utku Erişik’in sanatı ile “K Harfi Yeterlidir” oyununda anlatılıyor.

AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ (212) 351 93 82 / ZEYTİNOĞLU CAD. NO: 16, AKATLAR MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2019 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim