“Beyaz Ev”

“BEYAZ EV”

SÖYLEŞİ

Pelin Özer'in "Beyaz Ev"inde dolaşmaya çıkacağız; kıvrılıp dönen basamakları arasında yürürken, hayal ve gerçeğin aynasına bakıp, bütün evi kendi ezgisiyle dinlerken, dokunduğumuz ahşap mı, ten mi anlamaya çalışacağız.

Etkinliği Paylaş:

17

Haziran2019

ÜCRETSİZ

Onlar “Hâlâ okuyan var mı?” diye soradursunlar, bizler sayfaların arasında dolaşmayı sevenler olarak 17 Haziran 2019 Pazartesi günü Pelin Özer’in “Beyaz Ev”inde dolaşmaya çıkacağız; kıvrılıp dönen basamakları arasında yürürken, hayal ve gerçeğin aynasına bakıp, bütün evi kendi ezgisiyle dinlerken, dokunduğumuz ahşap mı, ten mi anlamaya çalışacağız.

Pelin Özer 1972’de doğdu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2003’e dek basın ve yayın alanında çeşitli kurumlarda çalıştı, o tarihten itibaren bağımsız çalışıyor.

2005’te Latife Tekin Kitabı (söyleşi, Birinci Baskı, Everest Yayınları), 2007’de Cam Kulübeler (haiku, Roll), 2011’de 17 Haziran (roman, Alef Yayınları), 2014’te “Uzay Çiçeği-Weltallblume” (Almanca-Türkçe Seçme Şiirler, Çevirenler: Barbara Yurtdaş, Hüseyin Yurtdaş, Spielberg Verlag-Almanya) ve “Atlasın Bir Ucunda” (şiir, Alef Yayınları) adlı kitapları çıktı. Şiir, yazı ve söyleşileri çeşitli dergilerde yayımlandı, yayımlanıyor. 2010’da Boğaziçi Kitap Fuarı Haiku Yarışması’nda bir haikusuyla Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü, 2012’de 17 Haziran romanıyla Doğan Kitap tarafından verilen Duygu Asena Roman Ödülü’nü kazandı.

Pelin Özer, “Beyaz Ev”, Kırmızı Kedi, İstanbul, 2019, 184 sayfa

ÜCRETSİZ

KARAOĞLAN GENÇLİK MERKEZİ TÜRKALİ MAH. IHLAMURDERE CAD. NO: 50 BEŞİKTAŞ, TÜRKİYE MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2020 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim