AYŞEGÜL ÇILDIRMIŞ OLMALI

AYŞEGÜL ÇILDIRMIŞ OLMALI

TİYATRO, KOMEDİ

"Ayşegül Çıldırmış Olmalı" Beşiktaş Belediyesi Dünya Tiyatrolar Haftası etkinliği kapsamında ücretsiz...

Etkinliği Paylaş:

31

Mart2017

ÜCRETSİZ

Tiyatro Kılçık
AYŞEGÜL ÇILDIRMIŞ OLMALI

Aslında oyunda Ayşegül diye biri yok; ama olsa kesin çıldırırdı, biliyoruz.

Peki, bu yetişkin oyunumuzda kimler var?

Hiçbiri size yabancı olmayan, geçmişte bir yerlerde karşılaştığınız ya da ileride mutlaka karşılaşacağınız; ama ikinci kez karşılaşmanızın da çok mümkün olmadığı insanlar. Yani bir o kadar gerçek bir o kadar da varlığına inanmakta zorlanacağınız karakterler. Hepsini sizin için, tek tek, özenle seçip bir araya getirdik.

Aslında biz, Tiyatro Kılçık olarak bu oyunda izleyeceğiniz karakterleri çok yakından tanıyoruz, onlarla yıllardır iç içe yaşıyoruz. Hepsini yıllar önce yarattık, yaşattık, tanıttık ve o kadar çok sevdik ki seyircilerimize tekrar hatırlatalım istedik.

Yüz kişiye sorsak, en çok hangi Tiyatro Kılçık skeçlerini tekrar izlemek isterlerdi diye düşündük; yılların seyirci yorumlarını ve taleplerini derleyip toplayarak bu oyundaki üç skeci seçtik ve Tiyatro Kılçık 2016 Özel Seri’yi oluşturduk. Birini seçmek diğerini elemek olduğu için bu süreç de hiç kolay geçmedi doğrusu. Şöyle söyleyelim, Ayşegül bu seçimi yapmak zorunda olsa dayanamaz, yine çıldırdı mutlaka.

Peki ya kadro? Yepyeni, rengârenk, dinamik ve her biri oyundaki karakterler kadar değişik, çeşit çeşit. Cenk Tunalı, Birgül Ulusoy, Gülden Güney, Cenk Bıyık, Barış Bakır, Sıla Sunal, Berk Emili, Ömer Varol Martı, Tuğba Kürükoğlu ve Onur Yaldız ile Tiyatro Kılçık yeni sezonda tam kadro sahnelerde olacak.

Biz, ekip olarak, karakterlere can verdikçe şunu fark ettik ki belli bir sayının üzerindeki rahatsız insanın bir araya gelip bir şeyler yaşaması çok eğlenceli oluyormuş. Bunu görünce de bu eğlence bizde kalmasın, herkesle paylaşalım istedik ve Cenk Tunalı yönetmenliğinde hazırladığımız Ayşegül Çıldırmış Olmalı adlı oyunumuzu izleyicilerin seyrine sunduk.

Biz provalarda çok güldük, gülmekten oynayamadık çoğu zaman; sinirler çok bozuldu çok… Ne mutlu olur bizim için, aynı tadı bırakabilirsek izleyicilerimize.

Hiç tanışmadığımız Ayşegül’e, sevgilerle.

Önemli not: Oyuna yanınızda getireceğiniz en az bir kitap karşılığında ücretsiz olarak girebilirsiniz. Biletler koltuk sayısıyla sınırlıdır… Ücretsiz biletinizi Ortaköy Kültür gişesinden alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ

ORTAKÖY KÜLTÜR MERKEZİ (212) 236 10 27 / DEREBOYU CAD. NO.12/A BEŞİKTAŞ/İSTANBUL MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2018 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim