“AVRUPA MEYDANLARI ve HİKÂYELERİ”

“AVRUPA MEYDANLARI VE HİKÂYELERİ”

SERGİ

Drone'la çekilmiş kent fotoğraflarından oluşan sergi 1-15 Haziran 2018 tarihleri arasında gezilebilir.

Etkinliği Paylaş:

1-15

Haziran2018

ÜCRETSİZ

İstanbul Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi, Avrupa Kültürel Miras Yılı vesilesiyle, Fulya Sanat ve Ankara Avrupa Birliği Delegasyonu ile birlikte, Avrupa Meydanları ve Hikâyeleri başlıklı fotoğraf sergisi düzenliyor. 1 Haziran 2018 tarihinde, saat 19.00’da İstanbul Fulya Sanat’ta açılışı gerçekleşecek olan sergi, 15 Haziran 2018 tarihine kadar gezilebilir.

Sergi, görsel bir antropoloji projesinden başlayarak farklı Avrupa ülkelerinin şehir merkezlerinde havadan çekilen, 50’den fazla anlık görüntüyü bir araya getiriyor.

Cătălin D. Constantin’in drone’la fotoğrafladığı kentler arasında İstanbul, Saraybosna (Bosna Hersek), Perast ve Herceg Novi (Karadağ), Selanik (Yunanistan), Aromen ve Vidin (Bulgaristan), Ljubljana ve Piran (Slovenya), Motovun, Split, Ston, Maliston ve Poreč (Hırvatistan), Timișoara, Brașov, Sibiu, Alba Iulia (Romanya), Mikulov, Třeboň, ve Slavonice (Çek Cumhuriyeti), Košice (Slovakya), Cracovia (Polonya), Stralsund ve Schwerin (Almanya), Bourtange ve Naarden, (Hollanda), Salamanca ve Valladolid (İspanya), Almeida Coimbra, ve Obidos (Portekiz) var.

Cătălin D. Constantin hakkında…

Bükreş Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kültürel Çalışmalar Bölümü’nde etnoloji ve görsel antropoloji dersleri veriyor ve editörlük yapıyor. Çok sayıda kurgu koleksiyonunu koordine etti ve Romen kültür mirasına adanmış sayısız fotoğraf kitabının editörlüğünü üstlendi. Son kitabının başlığı, “Ferestre din București și poveștile lor” (Bükreş Pencereleri ve Hikâyeleri)…

ÜCRETSİZ

SÜLEYMAN SEBA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ (212) 215 60 37 / DİKİLİTAŞ MAH. HAKKI YETEN CAD. NO:10 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL MERKEZ DETAYLARI

Beşiktaş Belediyesi


BKS logo

© 2022 Beşiktaş Belediyesi. Sitedeki tüm metin ve görseller Beşiktaş Belediyesi'ne aittir. İzinsiz kullanılamaz.

F5 İletişim